Przejdź do głównej zawartości

Filmowe poniedziałki #2 - "Za jakie grzechy, dobry Boże?"


Tytuł: „Za jakie grzechy dobry Boże?”
Premiera: 14 listopada 2014 (Polska), 16 kwietnia 2014 (świat)
Reżyseria: Philippe de Chauveron
Scenariusz: Philippe de Chauveron, Guy Laurent
Gatunek: komedia, komedia romantyczna
  
   Dzisiaj poniedziałek, a więc przyszła pora na drugi FILMOWY PONIEDZIAŁEK. Tym razem filmem, jaki chciałabym wam polecić jest „Za jakie grzechy, dobry Boże”. To francuska komedia z wątkiem romantycznym. Ale o czym dokładnie opowiada? Otóż, dwoje konserwatywnych i bardzo religijnych rodziców postanawia wydać swoje córki za mąż. Z każdym ślubem sytuacja jest dla nich coraz gorsza. Nie spodziewali się, że trzy z czterech córek postanowią wyjść za mężczyzn o zupełnie innych kulturach i wyznaniach. Tak więc powoli zaczynają popadać w depresję, licząc na to, że ostatnia córka ich nie zawiedzie i wyjdzie za katolika. Sytuacja komplikuje się, gdy ta znajduje kandydata na męża nie do końca odpowiadającego oczekiwaniom rodziców. Co ciekawe, rodzice pana młodego też nie są najbardziej tolerancyjni na świecie. To film o łamaniu stereotypów i odrzucaniu uprzedzeń na tle kulturowym, religijnym czy rasowym. Lekka komedia w sam raz na wolny wieczór.
   Film nie zdobył wielu nagród czy nominacji, może nie jest najbardziej ambitnym jaki w życiu widziałam i nie można mieć w stosunku do niego bardzo wygórowanych wymagań, ale przedstawiony tutaj rodzaj humoru bardzo do mnie przemawia. Mogę oglądać go wiele razy a i tak zawsze się śmieję. (Za pierwszym razem uśmiałam się do łez!) Gra aktorska jest świetna, wątek romantyczny nienachalny (bardziej skupiamy się tutaj na łamaniu stereotypów i ogólnych przekonań), a rodzinne niesnaski pokazane w bardzo zabawny sposób. Ja zdecydowanie polecam!

Komentarze

 1. Czasami takie filmy, lekkie, są lepsze niż wymagające i ambitne. Ja bardzo lubię komedie, więc chętnie obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzieś o tym słyszałam, chyba nawet oglądałam zwiastun, ale ostatecznie do obejrzenia nie doszło :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialne jest! :D
  Oglądałam rok temu, ale cały film siedzi mi w głowie do teraz i zadręczam wszystkich nim ;D
  Można przy nim się pośmiać ;D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ferie z historią - kilka słów o "Gdzie jest skrytka generała Grota?"

Tytuł: „Gdzie jest skrytka generała Grota?” Autor: Artur Pacuła Wydawnictwo: Nowae Res Rok wydania: 2018

  Witajcie! Była to dla mnie długa przerwa od pisania recenzji, ale zdecydowanie nie od czytania. Studia potrafią zabierać ogromną ilość czasu i powodować, że wolnych chwilach pochłania się tylko książki pt. „Chemia leków” albo „Farmakognozja. Podręcznik…”, jednak po sesji przyszły ferie i w końcu mogłam sięgnąć po coś zupełnie innego. Przyszedł czas na kontynuację serii o paczce młodych znajomych. Mam na myśli Igora, Mirasa, Alę i Monikę, którzy po raz kolejny ruszają historycznymi szlakami, by przeżyć niesamowitą przygodę.   „Gdzie jest skrytka generała Grota?” to już trzecia powieść z serii, ale napisana w taki sposób, że bez znajomości poprzednich części z powodzeniem można po nią sięgnąć. Co prawda czytelnik niezaznajomiony z dwiema poprzedzającymi ją książkami mógłby się poczuć zagubiony w pierwszej chwili, ale to uczucie mija bardzo szybko.   Spotykamy się tutaj z dobrze ju…

#czytanie to nie jedyna moja pasja

Cześć! Dzisiaj mam dla Was post w ramach akcji organizowanej przez Z książką do łóżka, która ma na celu udowodnienie innym, że MY – bookblogerzy, książkoholicy, nałogowi czytacze, a przede wszystkim po prostu CZYTELNICY – mamy też inne pasje.   W zakładce O mnie możecie przeczytać, że lubię różne rzeczy, ale nie skupiam się tam na niczym konkretnym. Korzystając z okazji, że mogę wziąć udział w akcji #czytanie_to_nie_jedyna_moja_pasja, krótko opiszę moje poza czytelnicze pasje i przybliżę Wam trochę moją osobę. Uwielbiam próbować różnych rzeczy oraz rozwijać je na wiele sposobów, ale tym razem skupię się na 3 konkretnych pasjach.
Punkt pierwszy – KREATYWNOŚĆ
Kreatywność ciężko nazwać pasją czy hobby. Jednak moją pasją jest jej rozwijanie. A możliwości jest milion! Ja najczęściej wypełniam kolorowanki dla dorosłych i antystresowe. Można się śmiać, że kolorowanki to są dla dzieci, ale pokolorowanie jednego szczegółowego obrazka, zajmuje naprawdę dużo czasu i nie jest takie proste. Jeż…

Wakacyjna przygoda - kilka słów o "Gdzie jest skrzynia z karabinami?"